Email: *
Temat: *
Wiadomość: *
SlideBar
SlideBar

Email: *
Temat: *
Wiadomość: *

mod_form_rezerwacja

ue-logo

Projekt "Modernizacja bloku operacyjnego i informatyzacja Szpitala  "Górka" w Busku-Zdroju". Wartość projektu 4 821 801,57 PLN, 75% współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.


Prawie 5,5 miliona zł kosztowała budowa nowego bloku operacyjnego i informatyzacja Szpitala „Górka” w Busku-Zdroju. Nowy blok operacyjny znajduje się na najwyższej kondygnacji budynku, zajmuje całe piętro szpitala. W jego skład wchodzą dwie nowoczesne sale operacyjne oraz pełne zaplecze techniczne m.in. nowoczesna sterylizacja narzędzi, a także gabinety przygotowawcze dla pacjentów i personelu. Dobudowane piętro połączone jest  ze szpitalem dodatkowym szybem windowym i nową klatką schodową. Informatyzacja obiektu polegała na doborze i zakupie sprzętu i programów informatycznych do prowadzenia wszystkich prac pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych i lekarskich. Są one stosowane także do prowadzenia ksiąg, dokumentacji i informacji medycznych, a także raportów do rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 4 821 801,57 PLN, 3 052 498,52 PLN pochodzi ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, 1 017 499,51 PLN  wkład własny "Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A., 800 000 PLN pochodzi ze środków Funduszu Szpitala "Górka" oraz od sponsorów, z aukcji i koncertów charytatywnych organizowanych przez szpital.