Email: *
Temat: *
Wiadomość: *
SlideBar
SlideBar

Email: *
Temat: *
Wiadomość: *

mod_form_rezerwacja

ue logo

Dzień 12.11.2014 zapisał się w historii naszego Uzdrowiska w sposób szczególny. Uroczyście otwarto przebudowany i zmodernizowany Pawilon C Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”.
To nowoczesny obiekt z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi oraz licznymi udogodnieniami dla gości, w tym bogatą bazą zabiegową, smaczną zdrową kuchnią oraz pokojami o wysokim standardzie.

08

Inwestycję rozpoczęto 01.07.2013 i zrealizowano ją w ramach projektu „Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa Pawilonu C Szpitala Uzdrowiskowego Krystyna” w ramach Osi Priorytetowej 5 „Wzrost jakości infrastruktury społecznej oraz inwestycje w dziedzictwo kulturowe i sport” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2007-2013. Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę około 14mln. zł, z tego środki kwalifikowalne to blisko 6.300.000 zł. Głównym celem realizacji było podniesienie jakości proponowanych usług oraz co ważne – zwiększenie dostępności świadczeń dla pacjentów. Oddany do użytku pawilon to 4 piętrowy obiekt, w którym na najniższym poziomie znajduje się baza zabiegowa, łącząca klasyczne i nowoczesne rozwiązania, a na pozostałych kondygnacjach zlokalizowano wygodną część hotelową-161 miejsc.
Bardzo dobre wyniki leczenia w Szpitalu Uzdrowiskowym „Krystyna” sprawiają, że zainteresowanie kuracją tutaj jest bardzo duże, niestety ograniczona ilość miejsc nie pozwalała dotąd na przyjęcie wszystkich osób.
Wojciech Legawiec - Prezes Zarządu „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. przybliżył zgromadzonym szczegóły inwestycji i podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu. Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego zapewnił o wsparciu dla sektora uzdrowiskowego, jako jednej z głównych gałęzi gospodarki w regionie.
Podczas uroczystości otwarcia miał miejsce jeszcze jeden ważny akcent - odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci zasłużonego dla naszego Uzdrowiska dr. n. med. Wiesława Sowiara

W dalszej części zgromadzonym przedstawiono plany i pomysły dotyczące nowoczesnych rozwiązań dla pacjentów. Jedną z ciekawostek było zaprezentowanie wsparcia dla obsługi klienta, czyli Kioski Informacyjne. Ich ergonomia, zautomatyzowana i prosta intuicyjna obsługa, dużo większe możliwości informacyjne będą dużym ułatwieniem.
Wśród licznych innowacji znalazła się Biometryka z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu która docelowo służyć ma właśnie diagnostyce przyjeżdżających do Uzdrowiska pacjentów. Pamiętajmy, że największym bogactwem buskiego kurortu są unikalne wody siarczkowe, dlatego w ramówce zabiegów planowane są w przyszłości kąpiele siarczkowe wzbogacone o dodatkowe mikroelementy. Da to efekt tzw. Podwójnego Uderzenia niepraktykowanego dotąd na taką skalę.

Podsumowując, możemy śmiało powiedzieć, że buski kurort wzbogacił się o wyjątkowe miejsce dla skutecznej kuracji i wypoczynku. Będzie to z pewnością wizytówka regionu i ogromna szansa dla oczekujących na rehabilitację.
Zapraszamy Państwa do Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej rehabilitacji "Krystyna" po Wypoczynek, Zdrowie i Relaks.