100-lecie Szpitala Górka

100-lecie Szpitala Górka

Obchody zorganizowaliśmy w Dniu Dziecka, ponieważ było to pierwsze w Polsce sanatorium dla dzieci, a dziś to jeden z najważniejszych ośrodków ortopedii i rehabilitacji w kraju. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym ważnym dla nas jubileuszu. Mówiliśmy o przeszłości, ale spoglądaliśmy także w przyszłość. Renata Janik – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego przekazała ważną wiadomość – planowane jest wsparcie w wysokości ok. 45 mln zł ze środków unijnych na zakup nowoczesnej platformy robotycznej V generacji, a to oznacza, że na Górce będą wykonywane najbardziej zaawansowane operacje ortopedyczne. Bo w tym szpitalu niezmiennie najważniejszy jest pacjent.

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego