Spotkanie przedstawicieli środowisk medycznych powróciło po kilkuletniej przerwie do Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. 67 edycja konferencji współorganizowana przez Uzdrowisko wraz z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach dotyczyła zagadnień z zakresu ortopedii, neurologii, kardiologii i fizjoterapii.

W czasie trwania konferencji prelegenci prezentowali swoje prace naukowe w czterech panelach wykładowych.
Podczas panelu ortopedyczne poruszona została między innymi tematyka artroskopii, fizjoterapii po leczeniu artroskopowym, DAA, protezoplastyka biodra, rewizja stawu biodrowego.Wykłady dotyczące neurologii poruszały zagadnienia związane ze stwardnieniem rozsianym, udarem mózgu, spastycznością, czy miastenią.

Powikłania sercowo-naczyniowe, genetyczne podłoże kardiomiopatii to dwa z kilku tematów poruszonych w trakcie panelu kardiologicznego.

O znaczeniu fizjoterapii w procesie rekonwalescencji przekonywali prowadzący panel fizjoterapii.Warto zaznaczyć, że obszary których dotyczyła tegoroczna konferencja, ściśle związane są z profilem leczniczym Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. Obiekty należące do spółki od lat znajdują się w czołówce, jeśli chodzi o zabiegi ortopedyczne czy świadczoną rehabilitację dla osób po przebytych urazach kostno-stawowych, chorobach neurologicznych i kardiologicznych.

Multimedia
Zapraszamy do obejrzenia ostatnich materiałów video