Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej realizowane przez Uzdrowisko Busko Zdrój S.A.

 

01.06.2025 r. rozpoczęła się realizacja projektu pn. Wsparcie zdrowotne pracowników "Uzdrowiska Busko-Zdrój" S.A. Projekt realizowany jest przez „Uzdrowisko Busko-Zdrój” Spółka Akcyjna w partnerstwie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Dofinansowany jest ze środków programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. Priorytet 7. Zdrowi i aktywni zawodowo. Działanie 7.1 Wsparcie zdrowotne świętokrzyskich pracowników.

Wartość całkowita projektu:  1 060 781,03 PLN

Dofinansowanie: 931 181,03 PLN

Projekt będzie realizowany w okresie: 1 czerwca 2025 r. – 31 maja 2027 r.

Biura Projektu:

Partner wiodący projektu: Siedziba „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. przy ul. Feliksa Rzewuskiego 1, 28-100 Busko-Zdrój.

Partner Projektu: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach ul. Żeromskiego 5, 25-369 Kielce.

Cel projektu:

Celem projektu jest wsparcie 199 (165 kobiet, 34 mężczyzn) pracowników „Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A., ukierunkowane na eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka występujących w miejscu pracy umożliwiające wydłużenie aktywności zawodowej projektu, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego wśród uczestników projektu, poprawa stanu zdrowia przez wdrożenie kompleksowych programów zdrowotnych, zwiększenie odporności na stres, wydłużenie aktywności zawodowej, zapewnienie ergonomicznego stanowiska pracy i zwiększenie zgłaszalności na badania profilaktyczne.

Grupa docelowa projektu:

Grupę docelową projektu partnerskiego stanowi 199 (165 kobiet / 34 mężczyzn) pracowników „Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.” , którzy pracują (forma zatrudnienia: umowa o pracę)na terenie woj. świętokrzyskiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Są to pracownicy w rozumieniu przepisów prawa pracy.W ramach projektu realizowane są poniższe zadania:

Zadanie 1 Pakiet badań diagnostycznych

Zadanie 2. Diagnostyka poszerzona – konsultacje wyników badań

Zadanie 3. Przeprowadzenie pakietów masaży dla pracowników

Zadanie 4. Przeprowadzenie szkoleń na temat niedyskryminacji w miejscu pracy

Zadanie 5. Edukacja zbiorowa na terenie zakładu pracy

Zadanie 6. Zakup urządzeń poprawiających ergonomię pracy

Zadanie 7. Zgodność projektu – realizacja celów wskazanych dokumentów strategicznych w zakresie zdrowia

Zadanie 8. Działania proj. na rzecz zasady DNSH i na rzecz zasady zrównoważonego Rozwoju

Zadanie 9. Działania proj. na rzecz wypełnienia zasady równości szans i niedyskryminacji (Konwencja o Prawach Osób Niepełnosprawnych) i na rzecz wypełnienia przepisów antydyskryminacyjnych

Zadanie 10. Działania proj. na rzecz wypełnienia Artykułu Karty Praw Podstawowych UE

Zadanie 11. Działania proj. na rzecz zasady równości kobiet i mężczyzn

Zadanie 12. Koszty pośrednie

Wsparcie w ramach Projektu obejmuje następujące działania:

  1. Pakiety badań diagnostycznych, dostosowanych do płci, wieku i charakteru wykonywanej pracy, wykraczających poza zakres podstawowych badań profilaktycznych.
  2. Doposażenie/wyposażenie stanowisk pracy mające na celu zapewnienie ergonomii oraz bezpieczeństwa stanowiska pracy. Zakup 24 stołów do masażu i 10 wózków do sprzątania.
  3. Edukacja zbiorowa na terenie zakładu pracy prowadzoną przez fizjoterapeutę / psychologa/psychoterapeutę – właściwa organizacja stanowiska pracy z uwzględnieniem zasad ergonomii, diagnoza zachowań zdrowotnych pracowników na danym stanowisku pracy, ćwiczenia korekcyjne pozwalające zapobiec dalszemu postępowaniu zdiagnozowanych wad, edukacja w zakresie chorób cywilizacyjnych (tj. profilaktyka uzależnień, radzenie sobie ze stresem).
  4. Pakiety rehabilitacyjne dla pracowników umożliwiające powrót do pracy lub pozostanie w zatrudnieniu (w tym również pracowników przebywających na długotrwałych zwolnieniach lekarskich).
  5. Działania wspierające równe traktowanie i niedyskryminację wśród pracowników np.: szkolenia na temat niedyskryminacji w miejscu pracy.

Rezultat projektu:

Liczba osób, które dzięki wsparciu w obszarze zdrowia podjęły pracę lub kontynuowały zatrudnienie – 199 osób w tym 165 kobiet i 34 mężczyzn.

Efekty projektu:

Eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka występujących w miejscu pracy.

Profilaktyka, utrzymanie na rynku pracy, promocja zdrowia, uzyskanie danych na temat stanu zdrowia poprzez przeprowadzenie konsultacji.

Umożliwienie powrotu do pracy lub pozostanie w zatrudnieniu.

Zapobieganie chorobom/dalszemu postępowi zdiagnozowanych chorób i wad.

Poprawa kondycji.

Wzmocnienie funkcjonowania układu kostno-stawowego i mięśniowego.

Ochrona narządów ruchu pracowników.

Kształtowanie postaw prozdrowotnych, dłuższe pozostawanie w zatrudnieniu.

Zwiększenie wydajności pracowników.

Zmniejszenie absencji pracowników wynikających ze zwolnień L4 i umożliwienie powrotów do pracy. Budowania postaw społecznych wśród pracowników UBZ opartych m.in.: na tolerancji, wolności i szacunku do drugiej osoby.

Poprawa komfortu pracy, eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka, eliminowanie niekorzystnych czynników obciążających narządy ruchu i kręgosłup, poprawa ergonomii i bezpieczeństwa na stanowiskach pracy, zmniejszenie potencjalnych urazów, ochrona narządów ruchu uczestników projektu, zwiększenie wydajności uczestników projektu, w efekcie zapewnienie wyższej jakości życia i dłuższe pozostawanie w zatrudnieniu, zmniejszenie absencji uczestników projektu powodowanych urazami i przeciążeniami.

Projekt realizowany jest zgodnie z zasadą równości szans, niedyskryminacji i dostępnością dla osób z niepełnosprawnościami. W razie potrzeby istnieje możliwość skorzystania z usług dostępowych, tj. tłumacz języka migowego, asystent osoby z niepełnosprawnością. Rezultatem projektu będzie kontunuowanie zatrudnienia osób biorących udział w projekcie dzięki uzyskanemu wsparciu w obszarze zdrowia.

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.

Biura Projektu:

Partner wiodący projektu: Siedziba „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A., ul. Feliksa Rzewuskiego 1, 28-100 Busko-Zdrój.

Partner Projektu: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, ul. Żeromskiego 5, 25-369 Kielce.

Projekt realizowany jest zgodnie z zasadą równości szans, niedyskryminacji i dostępnością dla osób z niepełnosprawnościami. Istnieje możliwość skorzystania z usług dostępowych (np. tłumacz języka migowego, asystent osoby z niepełnosprawnością). Biura projektu dostępne jest dla osób z niepełnosprawnościami. W biurze „Uzdrowiska Busko-Zdrój” S.A. znajdują się szerokie drzwi min. 135 cm, winda oraz podjazd. W biurze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego znajdują się winda, szerokie drzwi oraz podjazd dla wózków inwalidzkich. Przed budynkami miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

DOKUMENTY REKRUTACYJNE PDF

KLAUZULA PDF

REGULAMIN PDF

ULOTKA O PROJEKCIE PDF

 _______________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

RPO WŚ 2014-2020 Działanie numer 1.2 Badania i rozwój w sektorze świętokrzyskiej przedsiębiorczości

Nazwa Projektu: Opracowanie innowacyjnej technologii oczyszczania wód pokąpielowych w Uzdrowisku Busko-Zdrój


 

RPO WŚ 2014-2020 Działanie numer 7.1 Rozwój e-społeczeństwa
Nazwa Projektu: Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego (InPlaMed WŚ)

 



RPO WŚ 2014-2020 Działanie numer 7.3 Infrastruktura zdrowotna
Nazwa Projektu: Rozbudowa Szpitala Uzdrowiskowego „Krystyna”  służąca optymalizacji procesu terapeutyczno-leczniczego w chorobach układu krążenia



RPO WŚ 2014-2020 Działanie numer 7.3 Infrastruktura zdrowotna
Nazwa Projektu: Poprawa jakości usług medycznych w zakresie rehabilitacji ogólnoustrojowej dla osób ze schorzeniami narządu ruchu i po leczeniu operacyjnym – ortopedycznym w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym „Górka”



RPO WŚ 2014-2020 Działanie numer 8.2.1 Przeciwdziałanie przedwczesnemu opuszczaniu rynku pracy przez osoby w wieku aktywności zawodowej
Nazwa Projektu:
Kompleksowa rehabilitacja kardiologiczna dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego (RPZ Kardiologia)


 

RPO WŚ 2014-2020 Działanie numer 8.2.2 Wsparcie profilaktyki zdrowotnej w regionie
Nazwa Projektu: Regionalny Program Zdrowotny w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2


 

RPO WŚ 2014-2020 Działanie numer 8.2.3 Wsparcie profilaktyki zdrowotnej - ZIT
Nazwa Projektu: Regionalny Program Zdrowotny w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2 - ZIT

 


PRASA O NAS:

1  2    3    4    5    6    7    8 

 

 

Multimedia
Zapraszamy do obejrzenia ostatnich materiałów video