1. GIMNASTYKA INDYWIDUALNA
Wykorzystuje przyrządy poprawiające funkcje poszczególnych stawów i kręgosłupa oraz przez zastosowanie odpowiednich treningów siłowych, poprawia kondycję ogólną. Stosowana u chorych np. po urazach, z zaburzeniami układu krążeniowo-oddechowego, po udarach mózgu itp. Nowością jest Redcord Rehab Pro – system do ćwiczeń metodą NEURAC, przeznaczony dla pacjentów z bólem mięśniowo-szkieletowym lub dysfunkcją nerwowo-mięśniową (bóle i urazy barków, odcinka szyjnego, pleców i inne).

2. KINESIOTAPING
Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Kinesiotaping jest skuteczny w terapii problemów stawowych i mięśniowych. Oddziaływuje na mięśnie, powięzie, stawy, układ limfatyczny i nerwowy. Zmniejsza ból mięśni i stawów, usuwa obrzęki limfatyczne, wspomaga pracę mięśni oraz koryguje niewłaściwą pozycję stawu. Kinesiotaping znajduje również doskonałe zastosowanie w sporcie.

3. GIMNASTYKA KARDIOLOGICZNA
To stopniowe kontrolowane dawkowanie wysiłku dostosowanego do indywidualnych możliwości chorego i rodzaju schorzenia. Przywraca sprawność fizyczną i psychiczną, poprawia komfort codziennego życia. Rehabilitację kardiologiczną zleca lekarz, który kontroluje jej przebieg i ocenia efekty.

4. GIMNASTYKA ZESPOŁOWA
Jest stosowana jako ogólnousprawniająca lub według grup dobranych z określonym schorzeniem.

5. REHABILITACJA W BASENIE
Ma szerokie zastosowanie w leczeniu i rehabilitacji wielu przewlekłych chorób. Środowisko wodne pozwala na wykonywanie ćwiczeń w odciążeniu. Wskazaniami do ćwiczeń w wodzie są zaburzenia koordynacji nerwowo–mięśniowej, ograniczenia ruchomości kręgosłupa, bóle stawowe, dyskopatie, choroby naczyń kończyn dolnych, cukrzyca, otyłość, a także poprawa ogólnej kondycji i wydolności fizycznej.

6. STOŁY DO GIMNASTYKI RECO-ALTER
Gimnastyka bierna bez obciążenia. Osiągane efekty zależą od rodzaju wykonywanych ćwiczeń na poszczególnych stołach. Działanie: relaksujące, rozluźniające mięśnie, zwiększające ruchomość stawów; odchudzające poprzez przyśpieszanie spalania tłuszczu i wydalania wody; modelujące sylwetkę poprzez wzmocnienie mięśni brzucha i kończyn. Ćwiczenia poprawiają elastyczność mięśni i skóry, wzmacniają ogólną kondycję organizmu.  • 0225_Uzdrowisko_Busko
  • 0226_Uzdrowisko_Busko
  • 0230_Uzdrowisko_Busko
  • basen2
  • gimnastyka
  • gimnastykakardio
  • kineza1
  • kineza2
  • kineza3

Multimedia
Zapraszamy do obejrzenia ostatnich materiałów video