1. INHALACJE INDYWIDUALNE (AEROZOLOTERAPIA)
Zabieg polega na wdychaniu wytworzonego za pomocą ultradźwięków aerozolu leczniczego – solanki jodkowej lub solanki z dodatkiem leku. Wchłonięte w drogach oddechowych rozproszone substancje lecznicze oczyszczają drogi oddechowe, nawilżają śluzówki, redukują objawy przewlekłych chorób nosa, gardła i krtani. Wspomagają leczenie chorób oskrzeli i płuc. Korzystnie działają w alergii dróg oddechowych. Stosowane są w leczeniu i profilaktyce chorób zawodowych – wyczerpania głosowego, pracy w niekorzystnym środowisku (pyły, wysoka temperatura, chemikalia).

2. NEBULIZACJA (AEROZOLOTERAPIA)
Leczenie przewlekłego i podostrego zapalenia zatok, alergicznego nieżytu nosa. Za pomocą urządzenia RINOCLEAN wprowadza się w zatoki rozproszony ultradźwiękami roztwór solanki jodkowej z lekiem. Po serii zabiegów zatoki oczyszczają się z wydzielin, zmniejsza się obrzęk śluzówki w zatokach, obkurczają się powiększone małżowiny nosa. Prowadzi to do odtworzenia prawidłowego toru oddychania tak ważnego dla całego organizmu.

3. TLENOTERAPIA (AEROZOLOTERAPIA)
Ogólne dotlenienie organizmu aktywnym tlenem. Wskazania: przewlekłe stany zapalne górnych dróg oddechowych, spastyczne nieżyty oskrzeli, astma oskrzelowa, choroba wieńcowa, odchudzanie, stany wyczerpania i przemęczenia oraz w profilaktyce bólów głowy, depresjach i nerwicach. Przeciwwskazaniem jest stosowanie inhalacji u osób z epilepsją.

4. PLATFORMA WIBRACYJNA
Trening na platformie to ratunek dla osób którym brak czasu na codzienną gimnastykę, fitness czy ćwiczenia na siłowni. W czasie zabiegu wykonuje się proste ćwiczenia na wytwarzającej drgania i poruszającej się w różnych kierunkach platformie. Drgania przenoszone są na wszystkie mięśnie zmuszając je do intensywnej pracy, równocześnie redukując tkankę tłuszczową. Zabieg odchudza, wzmacnia mięśnie, ścięgna i stawy. Poprawia kondycję i sprawność ruchową, zmniejsza cellulit. Pobudza wytwarzanie kolagenu i elastyny co sprawia, że skóra wygląda na bardziej napiętą i młodszą.

5. MASAŻ KAMIENIAMI
Masaż stosowany już w starożytności. Podczas masażu używa się specjalnie wyselekcjonowanych kamieni bazaltowych, które podlegały wieloletniemu działaniu fal morskich w głębi oceanów. Do zabiegu używa się zestawu kamieni o różnym kształcie i wielkości. Duża pojemność cieplna kamieni pozwala na przekazanie ciepła w głąb tkanek. Połączenie temperatury kamieni z odpowiednimi technikami masażu relaksacyjnego, masażu limfatycznego i akupresury relaksuje, regeneruje ciało. Nastrój, kojąca muzyka, wspaniałe zapachy zmniejszają napięcie mięśni. Zabieg działa korzystnie na skórę i układ nerwowy. Koi ciało i umysł.

6. KĄPIEL W PIWIE Z HYDROMASAŻEM
Odświeżanie twarzy i ciała piwem było stosowane już przez Egipcjanki. Wysokowartościowe naturalne składniki piwa jak: drożdże piwne, słód, chmiel, dwutlenek węgla wnikają w czasie kąpieli do skóry i tkanek. Kąpiel w piwie odżywia skórę, nawilża, poprawia koloryt i odmładza. Zmniejsza napięcie mięśni, relaksuje, przyjemnie pachnie, pomogą zredukować tkankę tłuszczową.

7. SAUNA
To najstarszy sposób regenerowania ludzkiego ciała i jego sił witalnych, korzystanie z niej polega na naprzemiennym nagrzewaniu i ochładzaniu ciała. Wskazania : podatność na infekcje, skłonność do przeziębień, przewlekły nieżyt oskrzeli, nadciśnienie samoistne w pierwszych okresach choroby, niskie ciśnienie krwi, zaburzenia krążenia włośniczkowego (zimne ręce, stopy), choroba zwyrodnieniowa stawów, niezapalne choroby kręgosłupa, zaburzenia przemiany materii, otyłość, cukrzyca, przewlekłe choroby reumatyczne, stany pourazowe narządu ruchu, choroby kobiece.

8. MUZYKOTERAPIA I RELAKSACJA
Człowiek w codziennym życiu podlega działaniu bardzo wielu czynników stresowych. Szkodliwe działanie stresów zależy nie tylko od natężenia i rodzaju bodźca, ale również od zdolności adaptacyjnych i odporności organizmu na te stresy. Jednym ze sposobów w terapii jest opanowanie sztuki uzyskania „wewnętrznego spokoju” i całkowitego spokoju psychicznego. Po serii zabiegów chory staje się odporniejszy na stresy, z łatwością pokonuje trudności dnia codziennego, łagodnie i z wyrozumiałością odnosi się do ludzi z otoczenia w pracy i domu.

9. NORDIC WALKING
Jeśli chcemy poprawić naszą kondycję, jesteśmy w czasie rehabilitacji po urazach, walczymy z nadwagą, Nordic Walking jest idealnym sportem. Podczas spaceru z kijkami znacznie odciążamy stawy, zwłaszcza stawy kolanowe (przy każdym kroku dźwigamy około 5 kg mniej). Spacer z kijkami po długim dniu pracy jest najlepszym lekarstwem na przeciążeniowe bóle głowy, kręgosłupa czy stawów kolanowych.

10. TRENING NA BIEŻNI
Bieżnia umożliwia nam przeprowadzenie treningu biegowego, łącznie z chodzeniem. Ćwiczenia na bieżni uznawane są za jedne z najlepszych ćwiczeń aerobowych pozwalających spalać zapasy tłuszczu i poprawiających wydolność organizmu. Taki trening działa na całe ciało wzmacniając mięśnie całego ciała i to niezależnie od pogody. Bieganie po ruchomej taśmie jest prawie takie samo jak po naturalnych ścieżkach, ale jest łagodniejsze dla stawów, gdyż taśma amortyzuje uderzenie stopy bardziej niż parkowa ścieżka, czy asfalt. Trening na bieżni dopasowany jest indywidualnie do wydolności motorycznej i krążeniowo-oddechowej pacjenta.

  • 0060_Uzdrowisko_Busko
  • 0061_Uzdrowisko_Busko
  • 0067_Uzdrowisko_Busko
  • 0068_Uzdrowisko_Busko
  • 0103_Uzdrowisko_Busko
  • 0127_Uzdrowisko_Busko
  • 39
  • nordic

Multimedia
Zapraszamy do obejrzenia ostatnich materiałów video