1. LASEROTERAPIA
Istota oddziaływania podczerwonego promieniowania laserowego na organizm polega na doprowadzeniu energii o podwyższonym natężeniu do tkanek położonych w głębi organizmu człowieka, a więc nieosiągalnych normalnymi środkami fizycznymi. Poprzez swoje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, bioregeneracyjne, przyspieszające gojenie, laser ma zastosowanie m.in. w reumatologii sportowej, stomatologii, dermatologii, kosmetyce lekarskiej.

2. LAMPA SOLLUX
Okolica poddana działaniu promieniowania podczerwonego i widzialnego jest głęboko i jednocześnie łagodnie przekrwiona. Zabieg stosuje się w leczeniu przewlekłych i podostrych stanów zapalnych. Lampa ta emituje nadfiolet z zakresu „B” niezbędny w przemianach karotenu w witaminę D3 oraz w procesach odpornościowych organizmu.

3. LAMPA BIOPTRON
Naświetlanie światłem spolaryzowanym lampy Bioptron wpływa pozytywnie na organizm ludzki. Ustępują stany zapalne, zmniejsza się ból, a krążenie krwi i system immunologiczny zostają pobudzone. Terapia światłem Bioptron jest skuteczna w leczeniu schorzeń skóry i zaburzeń układu ruchu (reumatyzm, kontuzje sportowe itp.).

4. FOTOTERAPIA - LAMPY PUFA + SUP
Działanie promieni nadfioletowych na skórę w głównej mierze zależy od zachodzących w niej reakcji fotochemicznych. Do najważniejszych należy reakcja tworzenia ciał histaminowopodobnych. Skóra poddana działaniu promieni nadfioletowych staje się lepiej ukrwiona, bardziej elastyczna i mniej podatna na zakażenia. Wskazania: łuszczyca, liszaj płaski, atopowe zapalenia skóry, łysienie plackowate, bielactwo i inne.


 

  • 0233_Uzdrowisko_Busko
  • 0235_Uzdrowisko_Busko
  • 0236_Uzdrowisko_Busko
  • 0243_Uzdrowisko_Busko
  • 0245_Uzdrowisko_Busko

Multimedia
Zapraszamy do obejrzenia ostatnich materiałów video