Prace budowlane w Sanatorium "Oblęgorek" rozpoczęte!
Zadanie pn.: „Nadbudowa, przebudowa budynku Sanatorium „Oblęgorek” wraz ze zmianą sposobu użytkowania poddasza nieużytkowego na pokoje pobytowe oraz rozbudowa budynku o szyb windowy”
Dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Świętokrzyskiego. Umowa z Województwem Świętokrzyskim podpisana dnia 26.06.2024 r.
Przedmiotem zadania inwestycyjnego jest realizacja nadbudowy i przebudowy budynku Sanatorium „Oblęgorek” wraz ze zmianą sposobu użytkowania poddasza nieużytkowego na pokoje pobytowe oraz rozbudowa o szyb windowy projektowany od wschodniej strony budynku. Projektuje się zmianę warunków korzystania z obiektu przez osoby z niepełnosprawnością poruszające się na wózkach inwalidzkich, zapewniając dostęp do każdej kondygnacji poprzez projektowaną windę.
Inwestycja obejmować będzie również wydzielenie na poziomie parteru w miejscu istniejącego pokoju, łazienki ogólnodostępnej przystosowanej do korzystania przez osoby z niepełnosprawnością. Na poziomie I i II piętra w miejsce likwidowanych pokoi projektuje się wydzielenie łazienek dla osób z niepełnosprawnością (łazienki przynależne do pokoi), komunikację oraz powiększenie istniejących pokoi.
Generalnym Wykonawcą robót jest firma Anna-Bud sp. z o. o. z siedzibą przy Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa.
Dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wynosi 836 400,00 zł brutto.
Całkowita wartość zadania wynosi 4 485 000 zł brutto.
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. informuje, iż w dniu 30.11.2023 roku dokonało zakupu urządzenia RoboGait.
Dostawa stacjonarnego robota rehabilitacyjnego kończyn dolnych została dokonana w ramach zadania „Reedukacja chodu u pacjentów neurologicznych i z powikłaniami ortopedycznymi”.
Zadanie finansowane jest z budżetu państwa, z dotacji celowej w ramach programu: „Wsparcie rozwoju innowacyjnych rozwiązań służących do udzielania świadczeń opieki zdrowej w zakresie doposażenia podmiotów leczniczych w urządzenia robotyczne do rehabilitacji, ze środków subfunduszu terapeutyczno-innowacyjnego z Funduszu Medycznego"
Wartość finansowania: 1 800 000 zł
Całkowita wartość zadania: 1 799 999, 93 zł
Data podpisania umowy o finansowanie zadania: 07.11.2023 r.
Zadanie polega na wsparciu terapii chodu u pacjentów neurologicznych i z powikłaniami ortopedycznymi poprzez zastosowanie stacjonarnego robota rehabilitacyjnego kończyn dolnych. Nadrzędnym celem terapii z zastosowaniem urządzenia jest przywracanie i rozwój umiejętności chodzenia w sytuacji jej utraty. Głównymi leczonymi schorzeniami są: przebyty udar mózgu, urazy mózgu, endoprotezy stawu biodrowego, choroba zwyrodnieniowa stawów kończyn dolnych, stwardnienie rozsiane, urazy rdzenia kręgowego, dystrofia mięśniowa, inne schodzenia ortopedyczne, inne choroby neurologiczne związane z zaburzeniem lub brakiem zdolności chodu.