Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. informuje, iż w dniu 30.11.2023 roku dokonało zakupu urządzenia RoboGait.

Dostawa stacjonarnego robota rehabilitacyjnego kończyn dolnych została dokonana w ramach zadania „Reedukacja chodu u pacjentów neurologicznych i z powikłaniami ortopedycznymi”.

Zadanie finansowane  jest z budżetu państwa, z dotacji celowej w ramach programu: „Wsparcie rozwoju innowacyjnych rozwiązań służących do udzielania świadczeń opieki zdrowej w zakresie doposażenia podmiotów leczniczych w urządzenia robotyczne do rehabilitacji, ze środków subfunduszu terapeutyczno-innowacyjnego z Funduszu Medycznego"

 

Wartość finansowania: 1 800 000 zł

Całkowita wartość zadania: 1 799 999, 93 zł

Data podpisania umowy o finansowanie zadania: 07.11.2023 r.

 

Zadanie polega na wsparciu terapii chodu u pacjentów neurologicznych i z powikłaniami ortopedycznymi poprzez zastosowanie stacjonarnego robota rehabilitacyjnego kończyn dolnych. Nadrzędnym celem terapii z zastosowaniem urządzenia jest przywracanie i rozwój umiejętności chodzenia w sytuacji jej utraty. Głównymi leczonymi schorzeniami są: przebyty udar mózgu, urazy mózgu, endoprotezy stawu biodrowego, choroba zwyrodnieniowa stawów kończyn dolnych, stwardnienie rozsiane, urazy rdzenia kręgowego, dystrofia mięśniowa, inne schodzenia ortopedyczne, inne choroby neurologiczne związane z zaburzeniem lub brakiem zdolności chodu.

Multimedia
Zapraszamy do obejrzenia ostatnich materiałów video